Ubezpieczenia grupowe na życie Zielona Góra

Przez wiele lat ubezpieczenia grupowe kojarzyły się większości z dużymi firmami, korporacjami czy innymi instytucjami, gdzie zatrudnionych było kilkadziesiąt lub nawet kilkaset osób, które miały możliwość zapewnienia swoim pracownikom tego typu ochrony. Taka forma ubezpieczeniowa wydawała się niezwykle niedostępna i w ogólnym rozumowaniu mogła trafić jedynie do wybranej grupy.

Dziś ubezpieczenia grupowe są zdecydowanie bardziej dostępne a do tego łatwiej starać się o nie różnym zespołom osób, nie koniecznie zatrudnionym w tym samym miejscu. Nasza firma brokerska Premium ma zawsze specjalnie dla Państwa przygotowane bardzo różne oferty dotyczącego tego typu ubezpieczenia na życie.

Nie tylko zakłady pracy mogą się starać o ubezpieczenia grupowe

Najczęściej ubezpieczenia grupowe scalają grupy pracownicze w konkretnym zakładzie pracy. Jednak w myśl ustawy nie tylko oni mogą się starać o tego typu ochronę.

Z ubezpieczeń grupowych mogą korzystać:

  • związki zawodowe – zarówno przyzakładowe lub takie, tworzone w ramach różnych typów współpracy,
  • spółdzielnie – ubezpieczenie grupowe może objąć pracowników lub osoby stowarzyszone w różnych typach spółdzielni,
  • stowarzyszenia – każda formalna forma stowarzyszenia może się starać o ubezpieczenie grupowe.

Każda tego typu instytucja czy związek może skorzystać z ubezpieczenia grupowego. Wystarczy, że ilość członków, uczestników lub pracowników konkretnej formacji będzie spełniona w stosunku do konkretnego ubezpieczenia, wówczas takie osoby mogą być objęte tego typu ochroną, z której korzystania jest niezwykle wiele pożytku.

Firmy, zakłady pracy, instytucje – oni głównie korzystają z ubezpieczeń na życie

W obecnym stanie najwięcej osób korzysta z ubezpieczeń grupowych w ramach pakietu socjalnego, który opracowuje dany pracodawca.

 

Jest to rozwiązanie niezwykle korzystne dla każdej ze stron, co sprawia, że sięga po nie zdecydowana większość pracodawców, którzy zatrudniają określoną przepisami o ubezpieczeniach grupowych ilość osób.

Pracodawcy korzystają z tego typu usług ze względu na:

  • fakt, iż składka ubezpieczenia grupowego jest wliczana do kosztów przychodów,
  • możliwość zwolnienia pracodawcy z kosztów niektórych świadczeń (np. zwolnienie z wypłaty odprawy pośmiertnej),
  • ubezpieczenie na życie może być traktowane, jako dodatkowa motywacja pracownika,

Taka forma świadczenie może być też wyjściem ‘naprzeciw’ oczekiwaniom pracowników, którzy bardzo chętnie widzą w swoim pakiecie świadczeń możliwość ochrony w ramach ubezpieczenia grupowego. Dla nich jest to korzystne ze względu na:

  • możliwość przystąpienia do korzystnych programów ubezpieczeniowych. Mogą one objąć zarówno pracownika, bliską mu osobę lub członka/ów rodziny,
  • uzyskanie niezależnych wypłat w przypadku wypadku, choroby, uszczerbku na zdrowiu czy śmierci,
  • uzyskanie dodatkowych elementów ubezpieczenia takich jak: karty zniżkowe, karty wstępu do konkretnych placówek medycznych itp.

Obecnie pakiety ubezpieczeń na życie mogą być poszerzane o różne świadczenia związane z urodzinami dziecka a nawet wypadającą konkretną rocznicą. W zależności od składki i standardu firmy możliwe jest opracowanie konkretnej oferty ubezpieczeniowej. W tym wszystkim pomoże nasza firma brokerska Premium z Zielonej Góry.

Broker Premium to pewność dostępu do najlepszych ofert ubezpieczenia grupowego

Dziś ochrona zdrowia, życia czy pomoc w nagłych przypadkach rodzinie to nasz obowiązek. Aby zapewnić spokój sobie i najbliższym warto skorzystać z propozycji wysuwanych przez ubezpieczycieli w ramach ochrony grupowej.

Nasza firma z Zielonej Góry specjalizuje się w dostarczaniu swoim klientom najciekawszych ofert ubezpieczenia grupowego. Jesteśmy w stanie przygotować propozycję ubezpieczeniową dla pracodawców. Już teraz współpracujemy z dużymi firmami, zakładami pracy, korporacjami czy przedsiębiorstwami, które za naszym pośrednictwem uczestniczą w ubezpieczeniach grupowych.

 

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszymi ofertami. Zapewniamy, że z nami będą Państwo w stanie w pełni chronić swoje zdrowie i życie.