5 powodów, które przemawiają za korzystaniem z usług profesjonalnego brokera ubezpieczeniowego

Obowiązujące w Polsce przepisy prawne o pośrednictwie ubezpieczeniowym stanowią o tym, że broker ubezpieczeniowy to osoba fizyczna lub prawna, która ma stosowne zezwolenie do prowadzenia takiej działalności. W tym tekście wskażemy powody przemawiające za korzystaniem z usług brokera ubezpieczeniowego.

1. Niezależność brokera ubezpieczeniowego

Profesjonalny broker nie jest pracownikiem żadnej instytucji oferującej ubezpieczenia. Należy w tym miejscu wskazać na zasadniczą różnicę między agentem i brokerem ubezpieczeniowym. Agent ubezpieczeniowy wykonuje swoją działalność na rzecz podmiotu świadczącego usługi ubezpieczeniowe. Nie można w tym przypadku mówić o niezależności. Gdy korzystamy z usług brokera ubezpieczeniowego, nie dochodzi do faworyzowania konkretnej oferty. Możemy spodziewać się, że wybrany dla nas pakiet ubezpieczeniowy będzie obiektywną decyzją.

2. Znawca oferty ubezpieczeń

Wykwalifikowany specjalista dokładnie rozpozna naszą sytuację i będzie w stanie dobrać portfel ubezpieczeniowy w oparciu o aktualne i najkorzystniejsze oferty. Broker ubezpieczeniowy pomoże nam zadbać o ubezpieczenie na przykład:

  • nieruchomości,
  • samochodu,
  • zdrowia i życia.

Katalog przedmiotów podlegających ubezpieczeniu jest otwarty. Profesjonalista pomoże nam wybrać właściwą ofertę.

3. Oszczędność czasu i pieniędzy klienta korzystającego z usług brokera ubezpieczeniowego

Oszczędzamy czas, gdyż nie musimy wertować obszernej oferty rynku ubezpieczeniowego. Zajmie się tą kwestią broker, który zna aktualną gamę usług sektora ubezpieczeniowego. Oszczędność pieniędzy wynika z wynegocjowanych wysokości opłat za ubezpieczenie. Broker ubezpieczeniowy, któremu zależy na pozyskaniu i utrzymaniu klienta, będzie rzetelnie prowadził negocjacje finansowe.

4. Podpisanie umowy ubezpieczeniowej

Umowy są dokumentami często są niezrozumiałymi dla konsumenta. Podpisanie takiej umowy przy udziale profesjonalisty jest bezpiecznym rozwiązaniem, ponieważ broker ubezpieczeniowy wyjaśni zawartość dokumentu, rozwiewając wątpliwości klienta. Umowa ubezpieczeniowa jest ważna, gdyż od warunków tam zawartych zależne jest ewentualne uzyskanie odszkodowania.

5. Profesjonalna obsługa przez brokera ubezpieczeniowego przy roszczeniach odszkodowawczych

Każdy z nas może znaleźć się w sytuacji, gdy zaistnieje konieczność wypłacenia pieniędzy z ubezpieczenia. Poradzenie sobie z zaistniałym problemem, na przykład zalanie wodą mieszkania lub wypadek samochodowy, jest dla poszkodowanego trudną sytuacją. Kontakt z firmą lub kilkoma firmami ubezpieczeniowymi, w zależności od naszego portfela ubezpieczeniowego, mógłby stać się obowiązkiem wymagającym dużo czasu i energii. Warto mieć wówczas brokera ubezpieczeniowego, który w naszym imieniu będzie wykonywał czynności w celu uzyskania rekompensaty poniesionych strat.

Broker ubezpieczeniowy jako specjalista od indywidualnych potrzeb ubezpieczeniowych

Zachęcamy do korzystania z usług brokera ubezpieczeniowego, gdyż jest on indywidualnym konsultantem dopasowującym ofertę do indywidualnych potrzeb klientów. Dokładnie zbada nasze potrzeby, oceni ryzyka, na jakie jesteśmy narażeni i będzie nas reprezentował przed firmami ubezpieczeniowymi. Bez względu na to, czy mieszkamy w Zielonej Górze lub innym obszarze Polski, warto znaleźć dobrego specjalistę zajmującego się ubezpieczeniami.

Zobacz także