logo Premium
 
Masz pytania? Zadzwoń!
502 322 485

Jak wybrać odpowiednie ubezpieczenie majątkowe?

Ubezpieczenia majątkowe to osobny dział ubezpieczeń gospodarczych. Objęte tego typu polisą może być mienie lub odpowiedzialność cywilna. Chociaż najczęściej kojarzymy je z majątkiem mieszkania i domu, to również ubezpieczenia komunikacyjne należą do tej samej grupy.
dodano: 2018-11-05

Ubezpieczenie samochodu – zniżki i zwyżki OC

Ubezpieczenie samochodu  jest jednym z najpopularniejszych rodzajów ubezpieczeń. Jego wysokość zależna jest od wielu czynników oraz warunków w danym towarzystwie ubezpieczeniowym. Zniżki i zwyżki cen polis mogą drastycznie różnić się w zależności od polityki firmy. Sprawdź, co wpływa na ostateczną cenę ubezpieczenia OC.
dodano: 2018-10-29

Ubezpieczenie samochodu – czy warto korzystać z porównywarek?

Wykupienie ubezpieczenia samochodu jest obowiązkiem każdego kierowcy. W dobie Internetu i ogólnej dostępności mamy możliwość szybkiego przeglądu dostępnych ofert. Czy na pewno warto korzystać z internetowych porównywarek i kiedy lepiej udać się do brokera ubezpieczeniowego? Na te i inne pytania odpowiedź znajdziesz w poniższym tekście.
dodano: 2018-10-22

Dobrowolne ubezpieczenia komunikacyjne

Jeśli zakupiliśmy pojazd mechaniczny, jednym z pierwszych naszych obowiązków jest zaopatrzenie się w obowiązkową polisę ubezpieczeniową od odpowiedzialności cywilnej. Jest to jedynie minimalna wersja. Ubezpieczenia komunikacyjne można rozszerzyć o AC, NNW i Assistance.
dodano: 2018-10-15

Ubezpieczenia komunikacyjne – wszystko o OC

Będąc właścicielem pojazdu mechanicznego mamy obowiązek wykupienia obowiązkowej polisy od odpowiedzialności cywilnej, czyli popularnego OC. Jest to jedyny rodzaj ubezpieczenia komunikacyjnego, który jest na kierowców ustawowo narzucony. Z poniższego wpisu dowiesz się co zapewnia OC oraz czym grozi jego brak.
dodano: 2018-10-08

Grupowe ubezpieczenia pracowników w zakładach pracy

U dużych pracodawców ubezpieczenia grupowe są już w Polsce normą. Nieco inaczej sprawa wygląda w małych i średnich przedsiębiorstwach. Dają one pracownikom możliwość dodatkowego ubezpieczenia, które zazwyczaj kosztuje znacznie mniej niż indywidualne. Sprawdź na czym polegają, oraz jakie są wady i zalety ubezpieczeń grupowych.
dodano: 2018-10-01

Co daje ubezpieczenie OC firmy?

Głównym celem przedsiębiorców jest doprowadzenie ich firm do rentowności. Wiadomo, że najważniejsze są zyski. Co jednak w sytuacji, kiedy często nie z naszej winy, dochodzi do zaniedbania wykonania umowy lub kontraktu? Warto nie dopuścić do sytuacji, w której jedno nieszczęśliwe zdarzenie zachwieje równowagą naszej działalności. Sposobem na takie zabezpieczenie są ubezpieczenia OC firmy.
dodano: 2018-09-24

Obowiązkowe ubezpieczenie OC firmy

Prowadząc firmę należy brać pod uwagę możliwe szkody, jakie zostaną wyrządzone w związku z naszą działalnością. W poniższym wpisie wyjaśniamy, które rodzaje działalności wiążą się z obowiązkiem wykupienia ubezpieczenia OC firmy.
dodano: 2018-09-17

Ubezpieczenia dla firm budowlanych

Branża szeroko pojętego budownictwa zawsze jest obarczona dodatkowym ryzykiem niespodziewanych zdarzeń, powodujących utrudnienia w wykonaniu umowy. Dlatego właściciele tego typu działalności mogą, a nawet powinni zabezpieczyć się na takie wypadki, wykupując ubezpieczenie dla firmy.
dodano: 2018-09-10

Kim jest broker ubezpieczeniowy?

Klienci wciąż mylą ze sobą agentów i brokerów ubezpieczeniowych. Jest jednak kilka istotnych różnic pomiędzy tymi zawodami. Broker ubezpieczeniowy nie jest bezpośrednim przedstawicielem ubezpieczyciela i może negocjować dla nas warunki umowy. O tym, kim jest broker ubezpieczeniowy i kiedy powinniśmy skorzystać z jego usług - przeczytasz w poniższym wpisie.
dodano: 2018-09-03

Jak wybrać właściwe ubezpieczenie dla gospodarstwa rolnego

Rolnictwo jest istotnym sektorem polskiej gospodarki. Jednym z elementów profesjonalizacji tej gałęzi gospodarki jest położenie nacisku na kwestię bezpieczeństwa. Rolnicy powinni zainteresować się ubezpieczeniem posiadanego majątku. W tym tekście odpowiemy na pytanie, jak dokonać właściwego wyboru ubezpieczenia.
dodano: 2016-11-28

Czy można ubezpieczyć sprzęt AGD, RTV i IT?

Używanie sprzętów AGD, RTV i IT jest już powszechne i zwiększa się wybór urządzeń dostępnych na rynku. Kupno odpowiednich urządzeń jest niekiedy poważną inwestycją. Oczekiwaniem klienta jest sprawne funkcjonowanie takiego urządzenia oraz dobra metoda rozwiązania zaistniałych problemów w funkcjonalności. Z pewnością część konsumentów zastanawia się, czy można wykupić ubezpieczenie sprzętu tak, jak ubezpiecza się samochód, mieszkanie i inne dobra. W niniejszym tekście udzielimy odpowiedzi na postawione pytanie.
dodano: 2016-11-28

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie na wypadek śmierci

Można zaryzykować twierdzenie, że każdy chce żyć przez długie lata w zdrowiu, ciesząc się obecnością bliskich ludzi. Niestety, nie zawsze jest to możliwe, a nawet gdy życie trwa dość długo, nie mamy pewności, że uda się zrealizować wszystkie plany lub zobowiązania finansowe. Warto więc wykupić ubezpieczenie na okoliczność śmierci. W niniejszym artykule napiszemy kilka wskazówek, jak to zrobić dobrze.
dodano: 2016-11-28

Jak wybrać ubezpieczenie zdrowia dla rodziny

Każdy obywatel Polski ma konstytucyjnie zagwarantowany dostęp do opieki zdrowotnej. Niestety, często oczekiwanie na wizytę u lekarza wiąże się z odległym terminem, a korzystanie z szybkiej interwencji na oddziale ratunkowym jest utrudnione ze względu na dużą liczbę zainteresowanych tą usługą. Dbając o dobry stan zdrowia rodziny warto rozważyć wykupienie dodatkowego ubezpieczenia zdrowia. Temu zagadnieniu poświęcimy niniejszy artykuł.
dodano: 2016-11-28

Ubezpieczenie komunikacyjne dla kierowcy i pasażerów samochodu

Podczas jazdy samochodem najważniejsze jest bezpieczeństwo podróżujących. Poświęciliśmy jeden z poprzednich tekstów ubezpieczeniom samochodowym. W tym artykule napiszemy o ubezpieczeniu kierowcy i pasażerów. Mimo zachowania wszelkich zasad bezpiecznego poruszania się na drodze, włącznie z zasadą ograniczonego zaufania, czasem dochodzi do nieszczęśliwych wypadków. Warto, aby kierowca i pasażerowie byli na tę okoliczność ubezpieczeni. W niniejszym tekście opiszemy ten rodzaj polisy.
dodano: 2016-11-28

Jak prawidłowo wybrać grupowe ubezpieczenia na życie

Grupa ludzi ma wiele różnych potrzeb, więc wymagania ubezpieczeniowe również mogą być zróżnicowane. Warto, aby osoby zarządzające zespołem dostosowywały pakiet ubezpieczeń do wieloaspektowych okoliczności. Wiadomo, że nie da się spełnić wszystkich indywidualnych oczekiwań, ale trzeba dołożyć wszelkich starań, aby znaleźć kompromis W tym artykule napiszemy, co trzeba zrobić, aby wybrać ubezpieczenia na życie zgodne z zapotrzebowaniem osób zainteresowanych.
dodano: 2016-11-25

Jak ubezpieczyć mieszkanie w bloku przed zalaniem i kradzieżą

Wprowadzając się do swojego mieszkania oczekujemy spokoju i komfortu. Bez względu na to, czy kupiliśmy nowe mieszkanie, czy używane, może nas spotkać przykra okoliczność polegająca na zalaniu lokalu lub kradzieży mienia. Są to sytuacje, które w sposób istotny naruszają naszego spokój. W tym artykule podpowiemy, jak dokonać ubezpieczenia od konsekwencji ryzyka zaistnienia określonych wydarzeń losowych.
dodano: 2016-11-25

Jak wybrać najkorzystniejsze ubezpieczenie firmy

Utworzenie oraz prowadzenie firmy jest często realizacją planów zawodowych. Może to być okupione dużym wydatkiem sił własnych i pieniędzy. W firmę inwestuje się posiadany kapitał i niejednokrotnie trzeba zaciągnąć kredyty, co umożliwia sprawne funkcjonowanie. Po poniesieniu tak dużego wysiłku warto ubezpieczyć przedsiębiorstwo przed ewentualnymi ryzykami. W tym tekście udzielimy kilku wskazówek związanych z doborem korzystnego ubezpieczenia.
dodano: 2016-11-25

Co to jest ubezpieczenie ryzyk budowlanych i kto jest odbiorcą takiej usługi

Prace wykonywane przez firmy budowlane często wiążą się z ryzykiem i są związane z obrotem znacznymi kwotami pieniężnymi. Często usłyszeć można o różnych katastrofach budowlanych lub uszkodzeniach na przykład w wyniku niekorzystnych warunków pogodowych. W tym artykule opiszemy ubezpieczenie ryzyk budowlanych, które pomoże uchronić się narażonym podmiotom przed odpowiedzialnością finansową, związaną ze zdarzeniami losowymi. Napiszemy, kto jest odbiorcą tej usługi i jaki jest zakres opisywanej polisy.
dodano: 2016-11-25

Jakie są dostępne ubezpieczenia lotnicze

Ubezpieczenia lotnicze stanowią ważny element oferty szanującego się brokera. Samoloty są wykorzystywane przez duże firmy, ale posiadaczami takich maszyn mogą też być osoby fizyczne. Właścicielem samolotu może być mieszkaniec Zielonej Góry lub innej miejscowości, jeżeli dysponuje odpowiednią sumą pieniędzy i posiada wymagane uprawnienia. W tym artykule przedstawimy rodzaje ubezpieczeń lotniczych i wskażemy, do kogo poszczególne z nich są adresowane.
dodano: 2016-11-25

Kiedy gwarancja ubezpieczeniowa jest przydatna dla przedsiębiorców?

Z działalnością biznesową przedsiębiorców ściśle wiążą się kwestie finansowe. Mile widziane i szanowane na rynku są firmy stabilne, gwarantujące rzetelność świadczonych usług, gdyż wzrasta prawdopodobieństwo wywiązania się z umowy. Liczące się podmioty występują o usługę gwarancji ubezpieczeniowej. Są one, jak i odbiorcy usług budowlanych, zabezpieczone na wypadek zaistnienia zdarzenia losowego będącego przedmiotem gwarancji. W tym tekście napiszemy, kiedy przydatne jest takie ubezpieczenie.
dodano: 2016-11-25

Dlaczego warto zainwestować w ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej?

Odpowiedzialność cywilna wiąże się z zadośćuczynieniem wyrządzonych krzywd osobie trzeciej. Niejednokrotnie, w życiu prywatnym lub w zawodowym, jesteśmy narażeni na wiele ryzyk. Z pewnością nikt z nas nie chce wypłacać odszkodowania z własnych zasobów finansowych. Do tego celu służy ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej - OC. W niniejszym tekście napiszemy dlaczego warto zainwestować w ten rodzaj polisy.
dodano: 2016-11-25

Czym charakteryzują się najkorzystniejsze ubezpieczenia samochodowe?

Po drogach w Polsce porusza się duża liczba samochodów, zarówno nowych i używanych. Ruch samochodowy wiąże się z wysokim ryzykiem wypadków. Zamieszczone na oficjalnej stronie Policji wstępne dane na okres od stycznia do października 2016 roku wskazują na 27 955 wypadków drogowych, śmierć poniosło 2 477 osób, 34 056 zostało rannych. Liczba kolizji zgłoszonych na policję w tym okresie czasu określana jest na 328 619. Użytkownicy samochodów powinni zastanowić się nad wyborem ubezpieczenia zgodnego z potrzebami. W tym tekście wskażemy, czym powinno się ono charakteryzować.
dodano: 2016-11-25

Czy warto korzystać z ubezpieczenia na okoliczność niszczycielskich zjawisk pogodowych?

Niejednokrotnie zaskakują nas występujące zjawiska pogodowe. Prognozowanie ich na dłuższy termin może być niemiarodajne, co skutkuje pewną niestabilnością i niepewnością w życiu codziennym wielu ludzi. Trzeba zauważyć, że pogoda może mieć bezpośredni wpływ na dobrostan życia na świecie. W niniejszym tekście wskażemy na sytuacje, w których warto się ubezpieczyć od negatywnych zjawisk atmosferycznych.
dodano: 2016-11-25

Polityka plików cookies Copyright © 2014 gogler.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Więcej informacji znajdziesz w polityce plików cookies.

Zamknij